Online Bookmark’a Geçin Rahat Edin.

Uzunca zamandır bilmeme rağmen online bookmark servislerini kullanmazdım. Browserımdaki bookmark’a ulaşmak daha kolayıma gelirdi hep. Ancak artık yeter, söz online servislerin! dedim ve üşengeçliğimi yenip tüm bookmarkımı del.icio.us.com a taşımaya karar verdim. Mutlaka tavsiye ediyorum. Sizde olabildiğince online servisleri kullanın. Web ve mobil olarak ulaşabileceğiniz, interneti olduğu her yerde ulaşabileceğiniz servislere…

Hatırlıyorum da maillerimi outlook da kullandığım dönemlerde, her 2 yılda bir tüm maillerimi kaybederdim. Çünkü belirli bir zaman sonra outlook maillerimi kaldıramaz hale gelirdi. Bende onları yedeklerken veya geri yüklerken bir sorun yaşar, veya yavaşlıktan şikayetle tüm verilerimden vazgeçmek zorunda kalırdım. Oysa şimdi, maillerim tamamıyla nette, her yerden her cihazla ulaşabiliyorum onlara. Kişiler defterim ve takvimim de online, üstelik cep telefonumla senkronize. Onlarada her yerden ve istediğim cihazdan ulaşabiliyorum. Evet geç kalmış bir adımdı ama artık bookmarklarımda öyle.

Şimdi sırada desktop ları sanallaştırmada. Yakında, kendi kişisel bilgisayarlarımızın işletim sitemleri, yazılımları ve verileri intenette olacak. Bir servis şeklinde kullanacağız onları. Çok da iyi olacak, bilgiye her yerden ve her cihazla ulaşabilmek çok güzel.

Bu vesile ile del.icio.us dan kısaca bahsedeyim. Sosyal imleme olarak adlandırılan, hem kişisel bookmarkını tutma hem de kişilerin beğendikleri web sitelerini birbiri ile paylaşması fikrine dayalı oldukça güzel bir servis. İsmine yakışır biçimde oldukça lezzetli ve üstelik bedava.

Eğer hala online servislere taşıyamadığınız bilgileriniz varsa elinizi çabuk tutun. Nasıl olsa er geç bunu yapacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir