İcra İhale İlanları Artık İnternette

Türkiye’de internette belli başlı iş kollarında köşe başlarının tutulduğunu, bilhassa arkasında güçlü gurupların olduğu şirketlerin bu köşe başlarında olduğunu biliyoruz. Bir yandan da Türkiye’de internet sürekli gelişiyor ve yeni web girişimleri sahne alıyor. Köşe başlarının tutulduğu, belli markaların da bu köşe başlarını marka bilinirlikleri ile piyasayı domine ettiğine göre hangi web girişimleri başarılı olabilir? Elbetteki niş alanlarda faaliyet faaliyet gösterenler.

ICRA

Geçenlerde üye olduğum böylesi bir niş alanı bloğumda paylaşmak istiyorum. İcra ihaleleri ve bu ihaleleri yayınlayan siteler. Bunlardan en büyüğü ve güveniliri olan www.icraturk.com web sitesine üye oldum. İcratürk aynı zamanda internet reklamcılığı konusunda bizden danışmanlık alıyor. Bu vesileyle öğrendiğim icra ihale sistemi şu şekilde işliyor : İcra daireleri alacaklı lehine haczedilmiş gayrimenkul ve araçları belirli tarihlerde satışa çıkarıyor. Bu satışlar için alacaklı tarafın avukatı bir takdir değeri belirliyor ki bu değer gelenlde piyasa değerinden düşük oluyor. Üstelik çıkılan ilk ihalede bu takdir değerinin %40 düşüğü, eğer satılmaz ise 2.ihalede %60 düşüğünden satışa çıkarılıyor. Bu şekilde gerçek değerinin çok altında araç ve gayrimenkul edinme şansınız oluyor.

Ben şahsen böyle bir ihaleye girmiştim. Ancak kullanmak için değil alıp satmak için. Ancak piyasa değerinin altında olmasına rağmen istediğim kadar düşük olmayınca riske girmeyip almadım. Bu birazda şansınıza bağlı. Girdiğiniz ihale de gerçek bir binici yoksa fiyat fazla yükselmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir